Yıkandığında Kırışan Kıyafetlere Son! Kıyafetleriniz Makineden Ütülü Gibi Çıkacak!

Ev temizliğinde mucizevi etkilere sahip olan beyaz sirke, ütüyle uğraşmak istemeyenlerin de imdadına yetişiyor.

Çamaşırlarınızın kırışık çıkmasını engellemek için en etkili çözümlerden biri olarak öne çıkan beyaz sirke, koltuk altı ter lekelerinin geçmesine de yardımcı oluyor.

Çamaşır makinesine kıyafetlerinizi yerleştirin ve ardından 1 su bardağı beyaz sirkeyi yumuşatıcı bölümüne ekleyin. Makineyi her zamanki programınızla çalıştırarak işlemi tamamlayın.

Bu basit yöntem sayesinde kıyafetleriniz makineden ütülü gibi çıkacak ve zaman kaybından kurtaracak.

BEYAZ SİRKENİN FAYDALARI

Beyaz sirke mısır şekeri ya da şeker pancarından elde edilen bir fermantasyon ürünüdür.

Şekerin birtakım işlemlerden geçerek alkol oranı yoğun bir yapı oluşturması ile oluşur. Bu bir çeşit fermantasyon aşamasıdır, bu adımda alkol asetik asite dönüşür.

Saç derisinde yer alan kepekten, evde bulunan her tülü eşyanın temizliğine kadar her alanda etkili olan beyaz sirke, salatalara da farklı bir aroma verir.

Sağlığa faydaları ile ön plana çıkan bu sirke, etkili ve doğal temizleyici özelliği ile lavabo ve tuvalet temizliğinde de kullanılabilir.

İçilebilen bir ürün olmasından dolayı özellikle çevre sağlığı konusunda hassas olan kişiler bol bol beyaz sirke ile temizlik yapmayı tercih etmektedir.

Yüksek karbonhidrat içeriğine sahip olan tahıllar kullanılarak yapıldığından, diğer sirke türlerine oranla daha hafif bir kokuya ve tada sahiptir.

Beyaz sirke temizlik suyu içerisine eklenerek tüm yer yüzeylerinin temizliğinde kullanılabilir. Doğal bir dezenfektan olan ve asit içeren beyaz sirke ile banyo temizliği de yapılabilir.

Beyaz sirke yumuşatıcı olarak da kullanılabilir. Bir bardak beyaz sirke, iki bardak su, yarım bardak karbonat ve birkaç damla bitki yağı ile yumuşatıcı hazırlayabilir, çamaşırlarınızı kimyasal etkilerden koruyabilirsiniz.

BEYAZ SİRKENİN İNSAN SAĞLIĞINA ETKİLERİ

Düzenli olarak beyaz sirke tüketimi beyin dokularının gelişimini sağlar ve aynı zamanda bilişsel yeteneği geliştirir.

Vücudu zararlı mikroorganizmalardan korur. Bu özelliği ile tırnak mantarı tedavisinde de etkin bir rol oynar.

Riboflavin, B1 vitamini ve çeşitli mineraller açısından zengin olan beyaz sirke antioksidan özelliğe sahiptir. İçeriğinde yer alan asetik asit, kanseri önleyicidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx