Türklerin Sepetindeki Altcoin Kritik Dönemeçte: İşte Beklenenler!

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, altcoin Chainlink (LINK) potansiyel bir trend dönüşü için kilit bir oyuncu olarak ortaya çıkıyor. Bilinen kripto stratejisti Kevin Svenson, LINK’in son dönemdeki performansını vurgulayarak, çok yıllı düşüş trendinden kurtulmanın eşiğinde olabileceğini öne sürdü.

Altcoin Chainlink için kritik analiz

Svenson, 70.700 aboneden oluşan önemli YouTube takipçileriyle paylaştığı bir videoda, Chainlink’in grafiğindeki önemli bir kilometre taşına dikkat çekiyor. Kripto para birimi, kritik bir uzun vadeli gösterge olan 500 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) aştı. Svenson bu başarının önemini şöyle açıklıyor. “Bu uzun vadeli SMA’ların üzerine çıkmak genellikle makro bir değişimin gerçekleştiğinin işaretidir.” diyor.

Bu kayda değer gelişmeyle birlikte Svenson, Ethereum tabanlı bir altcoin olan Chainlink’in kısa vadede yükseliş ivmesini sürdürerek makro direncini hedeflediği bir senaryo öngörüyor. Bununla birlikte, “Bu kadar yükseğe çıkarsak, Chainlink’in daha sonraki bir tarihte kırılmadan önce daha düşük seviyeleri yeniden test etmek için geri dönmesi muhtemeldir.” diyerek dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Bu yazının yazıldığı sırada Chainlink (LINK) 7,32 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde %2’nin üzerinde küçük bir düşüş yaşadı.

Ekosistemde önemli gelişmeler var

Buna paralel bir gelişme olarak Chainlink, kripto alanındaki konumunu daha da güçlendirebilecek önemli bir kilometre taşına ulaştı. Chainlink Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP), hızlı ölçeklenebilirliğe ve Ethereum desteğine sahip layer-2 Base’de resmi olarak başlatıldı. CCIP’nin tanıtımı, geliştiricilerin Blockchain ağlarıyla etkileşim kurma biçiminde devrim yaratmayı vaat ediyor. Güvenli ve kullanıcı dostu bir birlikte çalışabilirlik protokolü sunarak zincirler arası uygulamaların ve hizmetlerin oluşturulmasını basitleştiriyor. CCIP’yi diğerlerinden ayıran şey, Chainlink’in milyarlarca doları koruması ve zincir içi işlem değerinde 8 trilyon doların üzerinde kolaylık sağlamasıyla tanınan merkezi olmayan oracle ağlarına olan güvenidir.

Chainlink Labs Baş İşletme Sorumlusu Johann Eid, bu dönüm noktasından duyduğu heyecanı dile getirerek, milyonlarca kullanıcıyı Blockchain sektörüyle tanıştırmak için Base ve Chainlink arasındaki ortak çabanın altını çizdi. Bir Ethereum layer-2 çözümü olarak faaliyet gösteren Base, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) güçlendirmek için gerekli güvenlik, istikrar ve ölçeklenebilirliği sağlar. Projelerin herhangi bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) kod tabanını güvenle dağıtmasını sağlarken, Ethereum Katman 1, Coinbase ve diğer birlikte çalışabilir zincirlerden kullanıcıların ve varlıkların dahil edilmesini kolaylaştırır. Ek olarak Base, Coinbase ürünleri ve varlıkları için zincir içi merkez görevi görerek inovasyon için açık bir ekosistemi teşvik eder.

Raft, Nuon, Folks Finance, Polychain Monsters ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok proje, Chainlink CCIP’yi Base’e entegre ettiklerini duyurdu. Bu anlık ilgi, bu birlikte çalışabilirlik çözümünün öneminin ve etkisinin altını çiziyor. Base’in Yaratıcısı Jesse Pollak, CCIP’nin ortaya çıkardığı potansiyelden duyduğu heyecanı dile getirerek, geliştiricilerin yeni kullanım durumlarını denemelerini ve bunların kilidini açmalarını sağlamadaki rolünü vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx