Seyyanen Zam İçin Tarihi Ve Rakamı Açıkladı! Emeklinin Ayağını Yerden Kesecek

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, son dönemde yapılan düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Erdursun, milyonlarca emeklinin maaşlarında yapılan düzenleme sonucunda yüzde 49,25 oranında bir artış gerçekleştiğini belirtti.

Ancak, bu zamdan faydalanamayan 6 bin 700 TL’nin altındaki emeklilerin durumu dikkate alındığında, emeklilerin genel olarak beklentisinin bir seyyanen artış olduğunu vurguladı.

EMEKLİ AYLIKLARINDA BEKLENTİ: SEYYANEN ZAM

Erdursun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ ilan etmesinin ardından emeklilerin seyyanen bir artış umuduyla beklediğini ifade etti.

Emeklilerin maaşlarının düşüklüğü nedeniyle endişe içinde olduklarını belirten Erdursun, özellikle en düşük emekli aylığına yapılacak bir seyyanen zammın gerekliliğine dikkat çekti. Erdursun “İlk önce emekli aylıklarına bir seyyanen 8 bin TL artış yapılsın” ifadelerini kullandı.

BEKLENTİLER MART AYINA KALDI

Özgür Erdursun, emeklilerin Mart ayına kadar bir artış talep ettiğini ve bu süreçte seyyanen zam konusunda bir gelişme olmaması durumunda beklentilerin karşılanmaması halinde bir daha artış beklentisi içinde olacaklarını söyledi.

Seyyanen zamın, gelir adaletsizliğini düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen bir düzenleme olduğunu hatırlatarak, bu konuda hükümetin ve ilgili makamların adım atması gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx