Kılıçdaroğlu: Yargıtay’ın Gezi Parkı kararı büyük bir utançtır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 sanığın yargılandığı Gezi Parkı davasında Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin 5 sanığın cezasını onaması kararı hakkında, “Yargıtay, bir demokrasi mücadelesi olan Gezi Parkı Direnişinin, talimatla ‘suç’ gösterilmesi utancına ortaklık etmiştir. Unutulmamalıdır ki; Gezi direnişi, demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin gür sesidir. Bu sesi hiçbir güç kısamaz! Bu karar büyük bir utançtır” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 sanığın yargılandığı Gezi Parkı davasında Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin aralarında Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay ve Osman Kavala’nın da bulunduğu 5 sanığın cezasını onaması kararına bu akşam Twitter (X) hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklama şöyle:

“Yargıtay, bir demokrasi mücadelesi olan Gezi Parkı Direnişinin, talimatla ‘suç’ gösterilmesi utancına ortaklık etmiştir. Unutulmamalıdır ki; Gezi direnişi, demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin gür sesidir. Bu sesi hiçbir güç kısamaz! Bu karar büyük bir utançtır!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx