Fahrettin Altun: İsrail’in 150’ye yakın yalanını ortaya çıkardık

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, NTV canlı yayınında iç ve dış gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İsrail’in özellikle sosyal medyada yaptığı dezenformasyona dikkat çeken Altun, terör devletinin 7 Ekim’den bu yana yaptığı 150’ye yakın yalanlarını ortaya çıkardıklarını söyledi.

Filistinlilere yönelik 7 Ekim’de başlattığı saldırılarını sürdüren İsrail, bu süreçte bir çok dezenformasyona da imza attı. Kitle iletişim araçları üzerinden özellikle de sosyal medyada yürüttüğü algı operasyonlarıyla göz boyamaya çalışan terör devletinin yalanlarını ise Türkiye ortaya çıkardı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde kurulan ekip ile ortaya çıkarılan yalanlar dünyada da büyük ses getirdi. İsrail’in algı operasyonlarına karşı yürüttükleri mücadeleyi anlatan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İsrail’in dezenformasyonlarını artık üniformalı, resmi ünvanları olan devlet görevlileri ile yapmaya başladığına dikkat çeken Altun, 7 Ekim’den bu yana terör devletinin 150’ye yakın yalanlarını ortaya çıkardıklarını söyledi.

“İsrail’in yürüttüğü çaba dünya barışına olumsuz etkiler yapacak dinamit nihayetinde”

Fahrettin Altun, canlı yayında yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Dezenformasyon bağlamında da İsrail tarihsel misyonunu devam ettiriyor. İsrail’in tarihine baktığımızda işgalciliğin merkezde olduğunu görebiliriz. İsrail’in yürüttüğü çaba, uzun vadeli olarak dünya barışına olumsuz etkiler yapacak dinamit nihayetinde. Filistin toprağını bir anlamda kendi toprakları gibi lanse ettiler. Tarihsel olarak baktığınızda, 19. yüzyılda Osmanlı kayıtlarından referansla örnek vereyim. 1870’lerde 480 bin olan Filistin nüfusunun yüzde 3’ü Yahudi. Yüzde 10’u Hristiyan, gerisi Müslüman. Filistinliler çok açık ve net, yurtlarından kovulmuş bir topluluktur. İsrail bu topluluğun mazlumiyetini görmezden getirmeye dönük pek çok çaba ortaya koymuştur.”

“İsrail’in katliam gücü başlar başlamaz görev gücü kurduk”

“İsrail, 7 Ekim’den itibaren siviller yanında masum kadınlar, yaşlılar, gazeteciler yanında hakikati de katletmeye çalışıyor. Dünyanın gözleri önünde bir yalan siyaseti sürdürme gayreti içinde. Sadece 7 Ekim’den bu yana Filistin meselesinde, Gazze özelinde İsrail’in yaptığı dezenformasyondan oluşan bir kitap var elimde. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nde İsrail’in katliam gücü başlar başlamaz görev gücü kurduk. İsrail’in çeşitli mecralar üzerinden yürüttüğü dezenformasyonu tespit etme, söylenen yalanları ifşa etme ve gerçeği ortaya koymayı kendine görev edinmiş bir birim kurduk.”

“İsrail’in 150’ye yakın yalanını ortaya çıkardık”

“El Ehli Hastanesi’ne İsrail orada ‘Hamas’ın silah sığınakları var’ diyerek saldırıda bulundu. El Ehli Hastanesine yaptığı bu saldırıda utanmadan dedi ki ‘bunu Hamas’ yaptı. Bunu yaparken dikkat edin, artık dezenformasyonu üniformalı, resmi ünvanları olan devlet görevlileri yapmaya başladı. Bu devlet görevlileri yüzleri kızarmadan yalan söylediler. Bunu yaparken de belgeler ve videolar imal ettiler.

Biz orada gösterilen videoların neden yalan olduğunu, gerçek videonun ne olduğunu gösterdik. Gösterilen fotoğrafların geçmişten olduğunu gösterdik, onun yerine doğrusunu ortaya koyarak kanıt sunmuş olduk. Biz haftalık ve anlık ifşaatlarla bunu geliştiriyoruz.

Her yalanla birlikte, İsrail’in 150’ye yakın yalanını bizzat devlet kanalından, devlet görevlilerinden çıkan yalanları ifşa etmiş olduk. Biz buna devam edeceğiz. Bu noktada kanıt ortaya koymadan da bunu yapmıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir