Erzincan’daki faciayı günler önceden yazdı! Hizmet ettiği odaklar şaşırtmadı

   HABER7

13 Şubat günü Erzincan’ın İliç ilçesindeki bir altın madeninde heyelan meydana geldi. Yaklaşık 10 milyon metreküp toprak, 200 metrelik yamaçtan aşağı doğru hızla akarken, 9 işçi kayan toprağın altında kaldı. İhbar üzerine bölgede Erzincan Jandarma, AFAD ve sağlık ekipleri arama kurtarma çalışmalarını sürdürürken, sosyal medyadaki bazı hesapların yaşanacak büyük felaketi günler öncesinden yazması dikkat çekti.

MADEN FACİASINI 5 ÖNCE SÖYLEDİ

Yıllardır yaptığı paylaşımlarla FETÖ‘ye hizmet ettiği belirlenen ve FETÖ iltisakı nedeniyle kamudan atılan KHK’lıları aklamak için açıldığı tespit edilen bir X hesabında ‘Kızıl Deli Kahin’ isimli kullanıcı, Erzincan’daki maden faciasının yaşanacağını 5 gün önce rüyasında gördüğünü söyledi. 8 Şubat’ta yani maden kazasından 5 gün önce paylaşılan mesajda Kızıl Deli Kahin isimli kişi  “Düşte göründü tedbir alın geç olmadan. Altın firması dağı terk ederken ardından patlar siyanür havuzu, koca bir nehir, koca bir ilçe zehre boğulur, yarısı oyulmuş dağ tel tel dökülür.” ifadelerine yer verdi. FETÖ hesabı Kızıl Deli Kahin‘in paylaşımının altına “19smile19”  isimli bir hesap ise direk adres vererek “Erzincan İliç” şeklinde yorum yaptı.

Paylaşımdan birkaç gün sonra maden faciasının meydana gelmesi sonrasında yeni bir paylaşım yapan Kızıl Deli Kahin isimli hesap “Tedbir alın demedim mi?” mesajını paylaştı. 


15 TEMMUZ, KHK VE HAKAN ŞÜKÜR PAYLAŞIMLARI

Erzincan’daki maden faciası paylaşımı sonrası ‘Kızıl Deli Kahin’ isimli hesabın önceki paylaşımları da dikkat çekti. Kızıl Deli Kahin‘in bugüne kadar FETÖ sebebiyle kamu görevlerinden uzaklaştırılan KHK’lılar için çok sayıda paylaşım yaptığı görüldü. Öte yandan Kızıl Deli Kahin’in FETÖ’cü firari Hakan Şükür‘le ilgii de rüyalar gördüğü ve paylaşımlar yaptığı tespit edildi. 

Hesabın en dikkat çeken tweetlerinden biri ise 15 Temmuz alçak darbe girişimiyle ilgili oldu. FETÖ’cü hesap, darbeci alçakların 2016’daki kalkışmasını ‘millet ve askerin, polisin birbirine kırdırılması’ olarak yansıttığı belirlendi. 

MURAT KURUM ALEYHİNDE ÇALIŞMALAR

Diğer bir yandan ise Erzincan’daki maden felaketinin günler önce rüyasını gördüğünü iddia eden Kızıl Deli Kahin‘in günlerdir AK Parti’nin İBB adayı Murat Kurum‘un aleyhinde algı çalışmaları yaptığı belirlendi. Maden kazasından sonra birçok hesap kazayı Murat Kurum‘la ilişkilendirerek seçim öncesi bir operasyona kalkıştı. 

Bununla birlikte ‘Ekşi sözlük‘te birçok başlık açılarak Murat Kurum‘un adaylıktan çekildiğine varan iddialar ortaya atıldı. 

SABOTAJ MI ?

Erzincan’da yaşanan faciayı FETÖ’ye bağlı olduğu belirtilen hesapların günler öncesinden paylaşması, sonrasında aynı hesapların X ve birçok sosyal medya platformunda eş zamanlı olarak Murat Kurum aleyhine çalışmaları yürütmesi akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Yaşananlar İliç’teki maden bölgesinde yaşanan heyelanın bir kaza değil “sabotaj” olabileceği konusunu akıllara geldi. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı, maden sahasındaki göçüğün kirli eller tarafından yapılan bir sabotaj olabileceğini ve tüm detaylarıyla araştırılması gerektiğini söyledi. 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx