Devletin zirvesi Cumhuriyet’in 100. yılını mesajlarla kutladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Aziz Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti daha güçlü, daha gelişmiş, daha serpilmiş vaziyette tarihi yolculuğuna devam edecek, önümüzdeki yeni yüzyıla Türkiye’nin mührü vurulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin vicdan ve ruhunda mahfuz yaşama cevherini görmesini, bunu gün yüzüne çıkarmasını, müteakiben de kurtuluşun ana fikri haline getirmesini bilmiştir. Cumhurun mücadelesi ve müdahalesiyle Cumhuriyet doğmuştur. Bugün de cumhurla Cumhuriyet kenetlenmiş, Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın yol haritası çizilmiştir. Hiç kuşku yoktur ki Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacak, ilelebet yaşayacak ve yaşatılacaktır.”

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “Aziz milletimizin, tam bağımsız Türkiye’nin inşası ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması doğrultusunda gösterdiği inancı ve çabayı, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılıyla taçlandırma gayreti içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti olarak her alanda çok büyük mesafeler katederek geldiğimiz bu noktada hakkın, iyinin ve güzelin hakim olması için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’imizin, 100. yılında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha da yükseğe taşınmasına tanıklık etmenin gururunu yaşıyoruz. Milletimizin bayramını en içten duygularımla tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanan İstiklal Harbi’mizin tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: “Selam olsun Kara Fatma’ya, Şerife Bacı’ya, Gördesli Makbule’ye… Selam olsun Yörük Ali Efe’ye, Demirci Mehmet Efe’ye, Şahin Bey’e… Selam olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Cumhuriyet’imizin 100. yaşı kutlu olsun. Bağımsızlığımızın nişanesi Cumhuriyet’imiz, Türkiye Yüzyılı’nın ilhamı, büyük ve güçlü Türkiye hedefimizin miladıdır.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: “100 yıl önce tüm dünyaya verdiğimiz güçlü birlik, beraberlik ve bağımsızlık mesajının bugün de takipçisi olmaya devam ediyoruz. Temel hak ve özgürlükleri daha da genişleterek, yüksek standartlı demokrasi için çalışıyor, milletimizin refahı ve huzuru için daima ileri diyoruz.”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: “29 Ekim, kahraman milletimizin, egemenliğin, kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiği kutlu bir gündür. Genç Cumhuriyet’imiz, karşılaştığı tüm badireleri binlerce yıllık şanlı tarihinden aldığı ilham ve devlet tecrübesiyle birer birer aşmış, yaşadığı her zorluktan güçlenerek çıkmayı başarmıştır.”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne, bölünmez vatan topraklarımız üzerinde, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde özgürce yaşarken, cennet vatanımızı, mukaddes değerlerimizi ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı göstermek kahraman ecdadımıza minnet borcumuzdur.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: “29 Ekim 2023 itibarıyla sadece bir asrı geride bırakmanın gurur ve mutluluğunu değil, nice başarılara koşacağımız, nice güzel yarınlara vasıl olacağımız bir devrin ilk gününün de heyecanını yaşıyoruz. Bugün, Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana, aziz milletimizin tam bir asırdır gösterdiği fedakarlığın ve emeğin sonuna kadar hak edilmiş karşılığı olarak gördüğümüz Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını da ümit, sevinç ve büyük bir gururla aralıyoruz.”

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül: “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonu ile her alanda güçlü Türkiye hedefimize doludizgin koşuyoruz. Türkiye, tarihten gelen tecrübesi ve birikimi ile gücüne güç katacaktır.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya: “Cumhuriyet’imizden aldığımız güçle iç siyasetimize yönlendirilmek istenen gayrimilli unsurlara karşı mücadelemize devam edecek, Türkiye Yüzyılı ile inşallah diplomatik başarılarla Cumhuriyet’imizi zirveye taşıyacağız.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx