Cruise ‘tam bir güvenlik incelemesi’ için insanlı robotaksi sürüşlerini de duraklatıyor

Bu, başlangıçta yukarıda bahsedilen kazanın “teknik temel neden analizine” odaklanmak için gelen bağımsız mühendislik danışmanlık firması Exponent tarafından yürütülen genişletilmiş güvenlik araştırmasının bir parçası olacak. Askıya alınan manuel operasyon, görünüşe göre yaklaşık 70 aracı etkileyecek; bu, Cruise’un 950 robotakslı filosunun bir kısmı olup, bunlar ayrı bir vur-kaç olayının yol açtığı kazanın ardından geri çağrıldı.

Aynı duyuruda, General Motors’un Hukuk ve Politikadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Cruise yönetim kurulu üyesi Craig Glidden’in, yan kuruluşa İdari İşler Direktörü olarak katılacağı da paylaşıldı.

Cruise ‘tam bir güvenlik incelemesi’ için insanlı robotaksi sürüşlerini de duraklatıyor

Yönetici, GM’deki mevcut görevinin yanı sıra Cruise’un hukuk, iletişim ve finans ekiplerini de denetleyecek. Şirket aynı zamanda daimi bir Güvenlik Şefi arayışına devam ederken, “önümüzdeki haftalarda Cruise’un güvenlik operasyonları ve kültürünün tam bir değerlendirmesini yapacak bir üçüncü taraf güvenlik uzmanını” görevlendirecek.

Bundan sonrası Cruise için zorlu bir mücadele olacak. Son raporlar, bu robotaksilerin çocukları tespit etmekte zorlandığını ortaya çıkardı; firmanın sokaklarda çocuklara özgü durumlarla ilgili görünürdeki veri eksikliğinden bahsetmeye bile gerek yok. Bilinen bu kusura rağmen Cruise, otonom araçlarını sokaklarda çalıştırmaya devam etti. Şirket, yalnızca kendisi için değil, aynı zamanda tüm robotaksi endüstrisi için halkın ve yetkililerin güvenini yeniden kazanmaya çalışırken Cruise çalışanlarının önümüzdeki iki hafta içinde işten çıkarılmalarla karşı karşıya kalacağı da bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx