Çıkışının Üzerinden Yıllar Geçen Red Dead Redemption 2 Steam’de Rekor Tazeledi

Rockstar Games’in 2018 yılında çıkan ve 2019 yılında ise PC platformunda da oyuncularla buluşan başyapıtı Red Dead Redemption 2 aradan geçen yıllara rağmen Steam’de kendi rekorunu kırmayı başardı.

Rockstar Games 2018 yılında bizleri Red Dead Redemption 2 ile tanıştırdığında deyim yerindeyse aklımız uçmuştu.

Muhteşem görselliğinin yanında derinlikli bir hikaye ve her bir yanı detaylarla dolu koskoca bir dünyayı ayaklarımızın altına seren Rockstar Games’in başyapıtı RDR2 aradan geçen yıllara karşın hala ne güzelliğinden ne de popülerliğinden bir şey kaybetmiş değil.

Red Dead Redemption 2 Steam’de eş zamanlı oyuncu sayısı rekorunu PC’ye çıkışının üzerinden 5 yıl geçmişkentazeleyerek müthiş bir başarıya imza attı.

Haliyle bir oyunun oyuncu sayısının çıkışının üzerinden yıllar geçtikçe düşmesi beklenirken durum Red Dead Redemption 2 için tam tersi! Yeni oyuncuların da sonbahar indirimlerinin etkisiyle Red Dead Redemption 2’ye şans vermeleri ile yapım kendi rekorunu egale etmeyi başardı.

Red Dead Redemption 2 bir önceki rekorunu ise bu yılın başında kırmıştı.

Zira oyun için ‘şarap gibi yıllanıyor’ tabirini kullanmak yanlış olmaz. Ocak ayında kırdığı rekorunu 77.335 bin eş zamanlı oyuncuyla egale eden Red Dead Redemption 2 eski rekoruna 6,548 bir fark attı.

Oyuncular çok sevilen RDR2’nin devam oyunu için bekleyedursunlar, Rockstar Games cephesinde şimdilerde GTA 6 telaşı var.

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurulan, bu duyurudan çok önce ise boy boy görüntüleri internete sızdırılan GTA 6’nın yakın bir zamanda ilk duyuru fragmanı ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir