Cihangir’i mesken tutan yankesiciye suçüstü

Cihangir’de sevgilisiyle eğlenen bir kişi, yankesicinin hedefi oldu. Bir başkasının telefonunu da aynı yöntemle çalan yankesici, polisler tarafından suçüstü yakalandı.

İlk hırsızlık olayı, geçen pazar günü saat 03.30 sıralarında Beyoğlu Cihangir’de yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde sevgilisiyle birlikte eğlenen Melis M.’nin yanına bir kişi geldi.

Yankesici, bir süre çiftin hareketlerini takip etti. Çiftin birbirleriyle ilgilendiğini gören yankesici, kaşla göz arasında genç kadının cep telefonunu çaldı.

Yankesici olay yerinden hızla uzaklaştı. Olay anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

BİR HAFTA SONRA SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Olayın ardından telefonunun olmadığını fark eden genç kadın, emniyete giderek şikayetçi oldu. Çalışmalar sürdüğü esnada olaydan 1 hafta sonra aynı yankesici, bu kez de Mehmet Emre B.’nin telefonunu aynı yöntemle çaldı.

Gencin ihbarı üzerine harekete geçen Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri, olayın yaşandığı sokağa geldi. Çevrede araştırma yapan polis, bir kişinin kendilerini görünce tedirginlik hareketler sergilemesinden şüphelendi.

POLİSİ GÖRÜNCE ÇALDIĞI TELEFONU ATTI

Polis kaçmaya çalışan yankesiciyi durdurarak üst aramasını yaptığı esnada üstündeki telefonu motosikletin altına attı. Bunu fark eden Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri, telefonu alarak inceleyince Mehmet Emre B.’nin olduğunu tespit etti. Bunun üzerine yankesici şahıs gözaltına alındı.

TUTUKLANDI

Polisin yaptığı kamera görüntüsü incelemesinde aynı şahsın Melis M.’nin telefonunu çalan yankesici olduğunu belirledi. Adliyeye sevk edilen Ahmet S., çıkartıldığı mahkemece “yankesicilik” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx