AK Partili Pendik Belediyesi beş taksitle arsa satacak: ‘Gelenek haline geldi’

AK Partili Pendik Belediyesi’ne ait Doğu Mahallesi’ndeki 3 bin metrekarelik akaryakıt istasyonu imarlı arazi dün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla 208 milyon 502 bin 780 TL’ye satışa çıkarıldı. Arsayı alacak kişiler paranın yüzde 40’ını peşin kalanı da 5 taksitle ödeyecek. Belediye aynı araziyi geçen yıl da satışa çıkarmış, arazi satılmamıştı.

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün haberine göre, Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Hayriye Uyanık, belediyenin arsa satışı yaptığı ve bunu gelenek haline getirdiğini söyledi. Pendik Belediyesi, geçen yıl satışa çıkarıp satamadığı Doğu Mahallesi’ndeki 3 bin metrekarelik akaryakıt istasyonu imarlı arazi dün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla 208 milyon 502 bin 780 TL’ye satışa çıkarıldı.

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün haberine göre, arsayı alacak kişiler paranın yüzde 40’ını peşin kalanı da 5 taksitle ödeyecek.

‘BELEDİYE BUNU GELENEK HALİNE GETİRDİ’

Belediye meclisinin CHP’li Grup Başkan Vekili Hayriye Uyanık, söz konusu belediyenin sık sık arsa satışı yaptığını ve bu durumu bir “gelenek” haline getirdiğini ifade ederek duruma tepki gösterdi. Uyanık, şunları söyledi:

“Kaynak olmadığı için arsa satışı yapıyorlar. Daha önce de belediye maliyeye olan borcu nedeniyle arsa satışı yapmıştı. Bu satılan yerler bizim geleceğimiz. Söz konusu mahallelere spor tesisi yapılmasını önerdiğimizde belediye ‘arsa yok’ diyor. Daha sonra bakıyoruz bu mahallelerde arsa satışı yapılıyor. Satılan yerler çocukların park ve spor alanları” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx