Yüz maskesi uygulamak için en güzel vakit dilimini açıklıyoruz

Yüz maskesini duştan evvel mi sonra mı uygulamanın daha yeterli olduğunu merak ettiyseniz, muhtemelen internette çelişkili bilgiler görmüşsünüzdür. Bu yanıtın anahtarı, kullandığınız maske tipine ve cilt tipinize bağlıdır, kesinlikle zamanlamaya bağlı değildir. Duştan evvel yahut sonra hangi tıp maskelerin daha düzgün çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin, böylelikle daha pak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.BİR YÜZ MASKESİ NASIL DÜZGÜN FORMDA UYGULANIR?

Bir yüz maskesinin emeli, tipine bağlıdır. Kimi maskeler, karma ve yağlı cilt tiplerinde fazla sebumu (yağı) kurutmak için tasarlanırken, başkaları kuru ciltlerde kaybolan nemi yenilemek için tasarlanmıştır. Birtakım yüz maskeleri eşit olmayan cilt tonunu tedavi eder ve öbürleri meyyit cilt hücrelerini çıkarmaya yardımcı olan eksfoliyanlar içerebilir.

Maskenin cinsinden bağımsız olarak, onu hakikat halde uygulamak için kimi kıymetli adımlar vardır:

  1. İlk evvel yüzünüzü her zamanki temizleyicinizle temizleyin.
  2. Maskeyi tüm yüzünüzün etrafına ince, eşit bir katman halinde uygulayın. Gözlerinizden ve dudaklarınızdan kaçınmaya dikkat edin. Katmanı boynunuza ve dekoltenize de uzatabilirsiniz.
  3. Bazı maskeler, eseri cildinize birkaç saniye masaj yapmanızı gerektirir – bunlar çoğunlukla peeling eserleri için geçerlidir. Emin değilseniz, eser talimatlarını evvelden okuyun.
  4. Ürün talimatlarına bağlı olarak 5 ila 20 dakika bekleyin. Genel olarak, yağlı ciltler için kuruyan maskeler daha kısa mühlet açık bırakılırken, nemlendirici ve yaşlanma zıddı maskeler daha uzun mühlet bazen bir gecede bırakılır.
  5. Sıcak değil, ılık suyla durulayın. Daha kolay çıkarmak için yumuşak bir bez kullanın.
  6. Normal tonerinizi, serumunuzu, nemlendiricinizi ve güneş koruyucunuzu uygulayın.

Yüz maskenizi ne sıklıkla uyguladığınız cilt tipinize bağlıdır. Yaşlanma aykırısı maskeler haftada birkaç sefer kullanılabilirken, yağlı ciltler için maskeler iki ila üç defa kullanılabilir. Nemlendirici maskeler de haftada birkaç defa kullanılabilir. Hassas bir cildiniz varsa, haftada yalnızca bir sefer yüz maskesi kullanmanız gerekebilir.YÜZ MASKESİ DUŞTAN EVVEL Mİ SONRA MI UYGULANMALI?

Haftalık artı bir yüz maskesi, genel cilt bakımı rutininiz için değerli olabilirken, bunu ekstra bir adım olarak eklemek vakit alıcı görünebilir. Bilhassa sıvı yahut çamur maskesi ile maskenizi duş rutininize dahil ederek vakti kısaltabileceğinizi duymuş olabilirsiniz. Bu muhakkak yüz maskenizi içeri sokmanın uygun bir yoludur fakat birkaç yakalama vardır.

İlk olarak, yüzeydeki kiri, yağı ve makyajı temizlemek için maskeyi uygulamadan evvel yüzünüzü temizlediğinizden emin olmanız gerekir. Bu birkaç farklı formda yapılabilir. Yüzünüzü lavaboda yıkayabilir ve duşa girmeden evvel maskenizi uygulayabilirsiniz. Ya da duşta yüzünüzü yıkayabilir ve maskenizi orada uygulayabilir ve duş rutininizin geri kalanını yaparken açık tutabilirsiniz. Tekrar de ikinci yaklaşımdaki ikaz, maskeyi duşta ne kadar eşit biçimde uyguladığınızı göremeyeceksiniz ve ayar bitmeden su akabilir.

Diğer bir seçenek ise duş alıp yüzünüzü yıkayıp maskenizi uygulamaktır. Bu formül, bilhassa çamur ve kömürden yapılanlar üzere yağlı ve karma ciltler için derinlemesine temizleme maskeleriyle işe fayda. Evvel duş almak, gözeneklerinizin ılık su ve buhardan açılmasını sağlayarak cildinizi daha derin bir paklık tecrübesine hazırlar.

Daha kuru bir cildiniz varsa, duş almadan evvel maskenizi uygulamanız daha uygun olabilir. Bu, maskenizdeki ve duştaki nemi kapatmaya yardımcı olur. Duştan çıktıktan çabucak sonra yumuşatıcı açısından varlıklı bir nemlendirici ile takip ettiğinizden emin olun. Duş almadan maske uygulamak istediğinizde üstteki adımların yanı sıra eser talimatlarını da takip etmeniz kafidir.

CİLT TİPİNİZİ BİLİN

Duştan evvel yahut sonra yüz maskesi kullanmak cilt tipinize ve vakit kısıtlamanıza bağlıdır. Yanıtın ayrıyeten kullandığınız maske çeşidiyle de çok ilgisi var. Birkaç pratik kuralı bilerek, maskenizi cilt bakımı ve duş rutininize daha yeterli ekleyebilir ve tüm cilt parlatma yararlarını elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.