Trump’tan Biden’a: Devlet düşmanısın

Eski ABD Lideri Donald Trump ve ABD Lideri Joe Biden ortasındaki gerginlik her geçen gün tırmanıyor.

Pensilvanya eyaletinde düzenlenen bir mitingde konuşan Trump, Biden’ın geçtiğimiz günlerde “ABD için tehditsin” açıklaması üzerine, “Bir Amerikan liderinin şimdiye kadar yaptığı en gaddar, nefret dolu ve bölücü konuşma” sözlerini kullandı.

“Biden devlet düşmanı”

Trump, “Gerçeği bilmek istiyorsanız, o bir devlet düşmanıdır. Devletin düşmanı kendisi ve onu denetim eden gruptur” dedi.

Trump’ın bu kelamları, Biden’ın Perşembe günü Philadelphia’dan Trump ve sadık destekçilerine yahut MAGA (Amerika’yı Yine Büyük Yap) Cumhuriyetçilerine çıkıştığı ulusal konuşmasına cevap olarak geldi.

Biden, Trump ve MAGA Cumhuriyetçilerini aşırılıkçı olmakla ve ABD’nin “temellerine” tehdit oluşturmakla suçlamıştı.

“Ülke için bir tehdit”

AA’nın haberine nazaran Biden konuşmasında, “Ancak bugün Cumhuriyetçi partiye Donald Trump ve MAGA Cumhuriyetçileri tarafından hükmedildiği, yönlendirildiği ve korkutulduğuna kuşku yok. Bu da bu ülke için bir tehdit” tabirlerini kullanmıştı. Biden’ın bu kelamları Cumhuriyetçilerin reaksiyonuna yol açmıştı.

Biden Cuma günü yaptığı açıklamalardan kimilerini geri almış ve rastgele bir Trump destekçisini ülke için bir tehdit olarak görmediğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.