Tedavüldeki bozuk paraları hurdacıya satan şahıslara baskın

İstanbul’da meydana gelen olay, geçtiğimiz perşembe günü saat 10.30 sıralarında Beyoğlu Çukur Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye nazaran, tedavülde olan bozuk paraların hurdacılara satıldığı istikametindeki ihbarı pahalandıran Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Gruplar Amirliğine bağlı Taşınabilir Park timi, süratli bir halde adrese geçerek beklemeye başladı. Bir mühlet bekleyen polis takımları, işyerine gelen şahıslara bozuk para satıldığından şüphelenerek harekete geçti.

BOZUK PARALARIM KİLOSUNU 70 LİRADAN SATIN ALMIŞLAR

İşyeri sahibi Ramazan Y.’nin yanına giden polis takımları, işyerinde bulunan çuvaldaki bozuk paraları kimden aldığını sordu. Ramazan Y. polis takımlarına paraları aldığı şahısları tanımadığını, telefondan kendilerine ulaştıklarını ve tedavülde olan bozuk paraların da kilosunu 70 lira aldığını söyledi.

Bunun üzerine Beyoğlu polisi işyeri sahibi Ramazan Y. ve sonrada tespit ettikleri paraları alan hurdacıya getiren Meshud A.’yı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Emniyete götürülen şahsılara sözlerinin alınmasının akabinde “Türk Parasının Değerini Müdafaa Kanununa Muhalefet” cürmünden isimli süreç yapıldı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.