TBMM 16 takım için en az lise mezunu işçi arıyor! Müracaat ekranı ve koşulları…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü unsurunun (A) fıkrası uyarınca İdari Teşkilatlarda görevlendirmek üzere Memur, Rehber, Kameraman, Muhabir, Montajcı, Fotoğrafçı, Alt Yazıcı, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Usta, Aşçı, Garson, Çay Ocağı Çalışanı, Bulaşıkçı ve Hizmetli takımları için işçi alımı gerçekleştirecek. En az lise mezunu adaylar ortasından atama gerçekleştirecek olan TBMM yeniden beraberinde adaylardan en az 70 KPSS puan kaidesi arıyor. Müracaat kuralları ve tarihine ait tüm ayrıntılar açıklanırken  yazılı ile kelamlı yahut uygulama imtihanı sonuçlarına nazaran işçi ataması gerçekleştirilecek. 

SON MÜRACAAT NE ZAMAN

Türkiye Büyük Millet Meclisi işçi alımı müracaatları 4 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 20 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek. Şahsen yahut posta yolu ile yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacak

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KOŞULLARI NELER

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda yer alan genel koşulları taşımaları, 

b) İmtihan açılan takımlar prestijiyle ilanın 5’inci hususunda belirtilen KPSS puan cinsinden en az altmış puan almış olmaları ve tabloda belirtilen öbür koşulları taşımaları, gerekmektedir.

SINAV ŞEKLİ

  • Sınavın yazılı basamağı için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2020-2021 yıllarında gerçekleştirilen Kamu İşçi Seçme İmtihanlarının (KPSS) sonuçları temel alınacaktır.

  • Kadro unvanlarına nazaran KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan takımların üç katı aday (son sıradaki adayla tıpkı puana sahip olan başka adaylar dâhil) kelamlı imtihana yahut uygulama imtihanına alınacaktır.

  • Yazılı imtihan puanı temel alınarak yapılacak sıralamaya nazaran kelamlı yahut uygulama imtihanına katılmaya hak kazanan adayların isim listesi ile imtihanının yapılacağı yer, gün ve saat http://www.tbmm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

  • Sözlü yahut uygulama imtihanları ilgili Yönetmeliğin 12’nci hususuna nazaran gerçekleştirilecek olup uygulama imtihanına katılacak adayların vazifenin gereğini yerine getirmedeki yeterlikleri mesleksel uygulama marifeti ve mesleksel bilgi kriterlerine nazaran tespit edilecektir.

  • Sözlü yahut uygulama imtihanında başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak koşuldur.

  • Sözlü yahut uygulama imtihanı sonucunda, yazılı imtihan puanının %60’ı ile kelamlı yahut uygulama imtihan puanının %40’ı toplanarak adayların giriş imtihanı puanı tespit edilecektir.

RESMİ İLAN METNİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.