Taksi iki mandaya çarptı: Bir meyyit, 2 yaralı

İstanbul Eyüpsultan D-20 Karayolu Işıklar Köyü mevkiinde yola çıkan 2 mandaya taksi çarptı. Takside bulunan 1 yabancı asıllı yolcu hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı. Taksinin çarptığı iki manda can verdi.

Kaza, İstanbul Eyüpsultan D-20 Karayolu Işıklar Köyü geçişinde 02.00 sıralarında meydana geldi. Teze nazaran, Sertel Ş’nin kullandığı 34 TCT 60 plakalı taksi, Işıklar Köyü geçişinde ana yola çıkan iki mandaya çarptı. Çarpmanın tesiriyle araba hurdaya döndü. Taksi şoförü Sertel Ş. ile takside bulunan kimliği belirlenemeyen 2 yolcu yaralandı. Taksinin çarptığı iki manda olay yerinde öldü.

Meydana gelen kazayı son anda fark edip ani fren yapan Muhammed M.’nin kullandığı 34 DTV 126 plakalı araba de suratını kesemeyince mandaların üzerinden geçti. Muhammed M. de kazadan yara almadan kurtuldu.

TAKSİDE BULUNAN 1 YOLCU VE YOLA ÇIKAN 2 MANDA ÖLDÜ

İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve sıhhat takımları intikal etti. İtfaiye grupları tarafından taksiden çıkartılan 3 kişi sıhhat takımlarına teslim edildi. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan şoför Sertel Ş. ve 1 yolcunun durumunun ağır olduğu öğrenildi. Taksinin ön tarafında oturan kimliği belirlenemeyen 1 yolcu hayatını kaybederken, 2 manda can verdi.

Jandarma takımları yolda güvenlik tedbiri aldı. Yapılan çalışmalar sonrasında kazaya karışan araçlar ve ölen iki manda olay yerinden kaldırıldı. Yol bakım vazifelilerinin çalışmaları sonrasında yol trafiğe açıldı.

İHA

Kazayla ilgili konuşan Yasin Yılmaz, “Bu havalimanı 3.5 yıl oldu açılalı, burası kırsal bir bölge. Kırsal bölgede başıboş camışlar, atlar, ahırlara bağlanmıyor. Bu yollarda başıboş geziyor. Bizler yavaşça gittiğimiz halde gördüğünüz durum ortada. Buradaki hayvanlar siyah olduğu için gece karanlığında tespit etmek çok güç. Biz 20 metre kala tespit ediyoruz lakin iş işten geçmiş oluyor. Bugün bir yolcu daha öldü. Sürücünün de durumu kritik. Yarın ne olacağı aşikâr değil. Burada daha evvel de 5-6 defa kaza oldu. Daha evvel bir arkadaşımız cet, öteki bir arkadaşımız mandaya vurdu.” dedi.

Kazayı son anda fark edip mandanın üzerinden geçen Muhammet M. “Son şeritte giderken ben, arkadaşım uyardı. İlerde bir kaza olmuş taksinin bulunduğu. Ben 110-120 km/h süratle gidiyordum. Bir anda yavaşladım. Bir anda baktım otomobil havalandı. Hava yastıkları açıldı ve ben bayıldım. Arkadaşım beni dışarı çekti. Benim otomobil, taksinin yanında durdu. Baktım o yaralanmış, yanındaki öbür kişi de bayılmıştı. Polis ve jandarma geldi. Öteki araç benden evvel vurmuş, manda üzerinden takla atmış, ben de mandaya vurdum” dedi.

Jandarma grupları kazayla ilgili çalışma başlattı. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.