Şinpaş’ın Marmaris Kızılbük’teki tartışmalı otel projesine “ÇED” onayı

Muğla’da Sinpaş Grubu’nun, Marmaris İçmeler’deki Kızılbük Thermal Wellness Resort projesine ilişkin ÇED kararı süreci tamamlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı proje için ÇED olumlu raporu verdi.

Marmaris Kent Konseyi karara tepki gösterdi. Konseyden yapılan açıklamada “Bakanlık, çevrenin dinamitle havaya uçurulmasına göz yumdu. Verdiği kararla doğa yıkımına devamlılığın önünü açtı. Ruhsat iptalleri için açtığımız iki dava devam ediyor. Halkı yok sayan bu kararın iptali için de sonuna kadar adalet arayacağız” denildi.

Daha önce açılan davalar ile mühürlenen ve “ÇED gerekli değildir” kararı iptal edilen proje için çevreciler günlerce projenin durdurulması için eylem yapmıştı. Çevreciler orman arazisinin işgal edildiğini, binlerce ağacın kesildiğini belgelenmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu. Şikâyetlerin ardından inşaat mühürlenmişti.

TIKLAYIN – Danıştay, Sinpaş’ın projesine verilen “ÇED gerekli değildir” kararının iptalini onadı

Marmaris halkı Sinpaş’ın ÇED toplantısını protesto etti; “Milli parkımızı vermeyeceğiz”

TIKLAYIN – Marmaris Kent Konseyi: Marmaris Milli Parkı’nın anahtarını Şinpaş’tan alın!

TIKLAYIN – Mahkemenin inşaatı mühürlemesine rağmen Sinpaş Marmaris’teki projesine devam ediyor; nöbet eyleminde yaşam alanı savunucuları gözaltına alındı

TIKLAYIN – Mahkeme, Sinpaş’ın Kızılbük projesine dair verilen ‘ÇED gerekli değildir’ kararını iptal etti

Kızılbük Koyu | Marmaris Belediyesi topu çevre il müdürlüğüne attı; şirket patlayıcı iddiasını yalanlamadı, “Bakir ve ağaçlıklı bir alan değildir” dedi

Marmaris Kızılbük koyundaki inşaat sürüyor; “Projedeki sınırlar ihlal edilmiş, kumsal tahrip edilip, kıyıdaki ağaçlar kesilerek denizin dibine beton santrali kurulmuş!”

İsmail Saymaz: Dağda yangını söndürürken, yamaçtaki koya ‘ÇED Gerekli değildir’ raporu vermişler

AKP’li milletvekilinin şirketi tarafından Kızılkum Koyu’nda proje çalışması başlatıldı!

 Davalar devam ederken Sinpaş, milli parkın içine şantiye kapısı açtı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir