Rusya-Ukrayna savaşı: Okul binasını vurdular… Çok sayıda meyyit ve yaralı var

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 24 Şubat’tan beri devam ederken sabaha karşı Luhansk bölgesinde tasa yaratan bir gelişme meydana geldi. Meyyit ve yaralı sayısı açıklandı.

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş 70 günü aşkın bir müddettir devam ederken Luhansk bölgesinde tasa yaratan bir olay yaşandı…

Luhansk’ın Bilohorivka köyüne sabaha karşı düşen füzeler bölgede panik yarattı. Luhansk Bölgesel Askeri-Sivil Yönetimi’nin paylaştığı fotoğraflarda füzelerin Bilohorivka’daki bir okul binasına düştüğü görülüyor.

Okul binasının kullanılamaz hale geldiği görülürken, duman ve alevlerin yükseldiği de kayıtlara geçti. Yetkililer olayda 2 kişinin hayatını yitirdiğini ve 60 kişinin ise bina enkazı altında kaldığını duyurdu.

Luhansk Valisi Serhiy Gaidai, Rus güçlerinin Cumartesi gece saatlerinde okul binasını vurduğunu duyurdu. Yetkililer, binada yaklaşık 90 kişinin sığındığını da belirtti.

Telegram hesabından açıklamalarda bulunan Gaidai, “Yangın yaklaşık dört saat söndürüldü. Enkazda arama kurtarma çalışmaları devam ederken maalesef iki kişinin cansız vücuduna ulaştık. 30 kişi enkazdan kurtarılırken bunların 7’si de yaralı olarak tedavi altına alındı” dedi. Gaidai, 60 kişinin hala enkaz altında olduğunu ve bu bireylerin ölme ihtimallerinin yüksek olduğunu duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.