Okan Buruk: Seferovic, Falcao gibi değil

Cim-Bom, Haris Seferovic’i resmen kadrosuna kattı. Sarı-kırmızılı kulüp, İsviçreli golcünün satın alma opsiyonuyla birlikte kiralanması için Benfica ile anlaştı. Tecrübeli forvet için 1 milyon euro kiralama bedeli ödenecek. Seferovic’e 2.3 milyon euro verecek olan sarı-kırmızılı kulüp sezon sonu 2.5 milyon euro ödeyerek golcü futbolcunun bonservisini de alabilecek.

Teknik Direktör Okan Buruk, Avusturya kampında transferle ilgili açıklamalarda bulundu. Geçen sezonki başarısızlık nedeniyle camiada mutsuzluk olduğuna vurgu yapan Buruk, “Avrupa’dan önemli isimler getiriyoruz. Hem lider hem de tecrübeli oyuncularla mozaiği yapmak gerekiyor. Seferovic’i kiralık aldık. İyi profesyonel, aile babası, önemli kriterler. Bu seneki sakatlık geçmişine baktık. İsviçre Milli Takımı ile 3 maça çıktı. Güncel bir sakatlığı yok. Tüm oyuncularda olabilecek bir sakatlık. Kiralık aldık, Falcao gibi değil. 3 senelik riskimiz yok. Seferovic sırtı dönük oynayabiliyor. Önde ikili oynayacağımız zaman Seferovic, orada güzel performanslar verecek bir isim” dedi.

‘MOHAMED’İ GÖNDERDİK’

Forvet hattına bir takviye daha yapmak istediklerini aktaran Okan Buruk, Mostafa Mohamed’in kiralık olarak ayrıldığını bildirdi. Sarı-kırmızılı hoca, “Hücuma bir takviye daha yapacağız. Değişime ihtiyaç var. Mostafa Mohamed’i gidip değer kazanması için Nantes’a kiralık gönderdik. Şu anda bir teklif gelmediği için oyuncunun tekrar değer kazanmasını istedik” diye konuştu.

Morutan’la ilgili düşüncelerini de paylaşan Buruk, “Morutan iyi görüntü verdi. Onunla ilgili net kararımı vermedim. İsteyen takımlar var. Hazırlık maçlarında kendisini göreceğim” ifadelerini kullandı.

‘İSTENEN PARA SIKINTI OLUŞTURURDU’

Okan Buruk, Fenerbahçe’ye transfer olan Joao Pedro’yu maliyetinin çok yükselmesi yüzünden transfer etmediklerini dile getirdi. Sarı-kırmızılı hoca, “Pedro için verebileceğimiz rakamı verdik. 30 yaşında bir isim. Menajerinin istediği paralar, bizim verebileceğimiz rakamı geçti. İsteseydik yüksek rakamlardan bitirebilirdik ancak mali olarak sıkıntı oluşurdu. Florian Grillitsch ile ilgimiz oldu. 3, 5 adaydan bir tanesi. Ancak net bir şey yok. 1, 2 gün içerisinde belli olur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.