‘İç savaş çıkacak’ demişti: İçişleri Bakanlığı, Ümit Özdağ için harekete geçiyor

Partisinin Vilayet Kongresi’ne katılmak ve kentte bir dizi temasta bulunmak için Aydın’a giden Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, burada ‘Türkiye’de iç savaş çıkacağı’ argümanında bulunmuştu.

Özdağ, şu sözleri kullanmıştı:

“Ekonomik hayat, sokaklarımız güvensizleşti. Çeteler oluşuyor. Sonuçta Türkiye’de iç savaş çıkacak. Yüzde kaç ihtimal? Yüzde 100 ihtimal fakat sıkıntı ne vakit olacağı. Şu anda 8’inci parti olduğumuzu biliyoruz.

Yükselme trendimiz devam ediyor. O denli bir sonuç alacağız ki; Türkiye çok şaşıracak. Dünyanın şaşıracağını düşünmüyorum. Zira ülkede yüzde 1 sığınmacı olduğu vakit, iktidarın oyu yüzde 1,2 düşüyor. Türkiye’de sığınmacı yüzde 10’dur. İktidarın oyu, bu sıkıntıdan ötürü yüzde 12’ye düşer. Sabah değişik partilere oy vermek için konuttan çıkanlar, sandık başına vardıklarında; sandığa giden Suriyelileri görünce Zafer Partisi’ne oy vereceklerdir.”

ÇATAKLI: ‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

Özdağ’ın gündem olan kelamlarının akabinde, İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı’dan hususa ait bir açıklama geldi.

Çataklı, Özdağ’ın iç savaş çıkacağı savına ait olarak, “Bunun çok açık iç savaş kışkırtıcılığı olduğunu düşünüyoruz. Ve bununla ilgili cürüm duyurusunda bulunacağız. Suriyelilerin ülkelerine bayram müsaadesine gidip geri dönüşü kelam konusu değil” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.