Fenerbahçe’den TFF’ye dava açıklaması!

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada; “Hukuk gayretimizi tüm kararlığımızla sürdüreceğimizi topluluğumuzun ve kamuoyunun dikkatine sunarız.” denildi.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması; 

“3 Temmuz Kumpası’nın mağduru Kulübümüzün, Türkiye Futbol Federasyonu’na karşı açtığı tazminat davasının ön inceleme duruşması bugün görülmüştür. Bu duruşmada, mahkeme tarafından öncelikle, davalı TFF’nin 2. kere yapmış olduğu reddi hakim talebi, “bu talebin yargılamayı geciktirme gayesi taşıdığı” gerekçesiyle geri çevrilmiştir.

Kıymetle belirtmek isteriz ki ön inceleme duruşmasında ayrıyeten davalı TFF’nin kelam konusu davanın genel mahkemelerde açılamayacağı ve huzurdaki uyuşmazlığın lakin tahkim nezdinde çözümlenebileceği tarafındaki itirazı reddedilmiştir.

Mahkemenin bu orta kararı ile birlikte davada hukuken son derece değerli bir evre kaydedilmiş olduğunu tüm taraftarımıza duyurmak isteriz.

Belgenin bir sonraki duruşmasının 6 Aralık 2022 tarihinde saat 11:00’de yapılmasına karar verilmiştir.

Fenerbahçemize karşı yapılan haksızlıkların sonuna kadar karşısında ve takipçisi olacağımızı, hukuk uğraşımızı tüm kararlığımızla sürdüreceğimizi topluluğumuzun ve kamuoyunun dikkatine sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.