Eltisini ağzından silahla vuran bayan hakkında 18 yıl mahpus istemi

 SARIYER’de tartıştığı eltisi Ece Erdoğan’ı(39) ağzından vurarak yaraladığı savıyla tutuklanan Sevtap Gülünbülbülü (26) hakkında 18 yıla kadar mahpus talebiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şikayetçi Ece Erdoğan’ın Sevtap Gülünbülbülü’nün eşinin kardeşiyle nişanlı olduğu belirtildi. Tarafların 5 Mayıs 2022 günü saat 01.00 sıralarında Çayırbaşı Mahallesi’nde karşılaştıkları, ortalarında ailevi sıkıntılar nedeniyle tartışma yaşandığı belirtildi. İddianamede, Ece Erdoğan’ın nişanlısına ilişkin silahı kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü’nde görünce geri almak istediği, ortalarında arbede yaşandığı anlatıldı. Sevtap Gülünbülbülü’nün yanındaki ikinci silahla ateş ederek Ece Erdoğan’ı yaraladığı söz edildi. 

DAMAĞINDAN YARALADI

İddianamede, yaralanan Ece Erdoğan’ın ağız içinden aldığı mermiyle damağından yaralandığı fakat, mermi çıkış deliği bulunmadığı belirtildi. İsimli raporda sinüs kırığına neden olan yaralanmanın hayatını tehlike oluşturmadığı lakin, hayati işlevlere tesirinin ağır olduğu vurgulandı. Olay sonrası şüphelinin olay yerinden kaçtığı, cürümde kullandığı silahı da çalılık bir alana attığı, öteki silahı ise olay yerinde düşürdüğü belirtildi. Kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü’nün birebir gün polis tarafından yakalandığı belirtildi. 

İddianamede, yaralama olayından evvel Ece Erdoğan’ın nişanlısı Sercan Gülünbülbülü’nün kendisine ilişkin silahla, alkollü formda mahallede havaya ateş ettiği, sonrasında silahın Sevtap’a geçtiğinin anlaşıldığı aktarıldı. Sercan Gülünbülbülü hakkında ‘Genel güvenliğin taammüden tehlikeye sokulması’ cürmünden başka bir soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

İddianamede, Ece Erdoğan’ın baş bölgesi üzere hayati bir bölgeden yaralandığı, merminin damak bölgesine girdiği dikkate alındığında, her ne kadar İsimli Tıp raporunda hayati tehlike bulunmadığı belirtilse de, aksiyonun öldürmeye elverişli bir aksiyon olduğu konusunda tereddüt bulunmadığı tabir edildi. İddianamede, kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü’nün ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 9 yıldan 15 yıla kadar, ‘Ruhsatsız silah taşımak’ kabahatinden da 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası talep edildi. Kuşkulu Sevtap Gülünbülbülü önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.