Country müzikçisi Dolly Parton’ın turne otobüsü konaklamaya açılıyor

ABD’li country yıldızı Dolly Parton’ın turne otobüsünü 170 bin TL’ye kiralamak ister misiniz?

76 yaşındaki country müzikçisi ve kelam müellifi Dolly Parton’ın konserlerinde kullandığı turne otobüsü 170 bin TL (10 bin Dolar) üzere bir fiyatla kullanıma açıldı.

Daily Mail’in haberine nazaran, Dolly Suite 1986 olarak isimlendirilen otobüs, sanatkarın on yıldan fazla bir müddettir yollardaki “kişisel mabedi”ydi, yalnızca turnelerde konser verdikten sonra dinlendiği yer değil, birebir vakitte onlarca hit müziğini da yazdığı yerdi.

Otobüs, Parton’ın en sevdiği mücevher kesimleri, peruklar ve daha evvel giydiği giysiler üzere eski eşyalarıyla dolu, hayranları için de “hayatta bir defa karşılaşılabilecek bir fırsat” niteliği taşıyor.

Ünlü müzikçi, 2008’in sonundan Mart 2022’ye kadar otobüste yaşadı ve bu mühlet boyunca “Better Day”, “Blue Smoke” ve “Pure & Simple” cinsleriyle Amerika’nın etrafında yaklaşık 360.000 mil seyahat etti.

“Evden uzaktaki ev” olarak tanımlanan 45 metrelik otobüs, Parton’ın “Backwoods Barbie” ve “Nine to Five the Musical” albümleri de dahil olmak üzere en ünlü yapıtlarından kimilerini kaleme aldığı yerdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.