Cardano ve MATIC İçin 10 Kritik Gelişme: İşte Detaylar!

Bu haftanın Cardano güncellemeleri özeti, Cardano tabanlı metaverse projesi olan Cardalonia’dan haberleri içeriyor. Polygon tarafında GK8 ortaklığı ve Polygon Studios’un Cercle X ile ortaklığı bu haftanın en iyi güncellemelerinden bazıları.

Haftalık Cardano güncellemeleri

Cardalonia metavese haritası

Cardano tabanlı metaverse oyun projesi Cardalonia, oyna-kazan projelerinin ilk harita demosunu başlattı. Ayrıca, LONIA token sahipleri için arazi ön satış listesini başlattılar.

Cardano NFT projesi, Snoop Dogg’un oğlunu kadrosuna ekledi

Snoop Dogg’un oğlu Champ Medici, Cardano NFT projesi “Clay Mates” ekibine resmen katıldı. Resmi duyuruya göre Medici, stratejik ortaklıklar geliştirmek ve projenin hedef kitlesini genişletmek istiyor.

COTI ve WingRiders ortaklığı

Popüler bir Blockchain ödeme çözümü ve stablecoin veren COTI, WingRiders ile bir ortaklık duyurdu. WingRiders, tamamen merkezi olmayan ve güvenilmez bir platformdur. Ayrıca COTI, herhangi bir cüzdan veya Dapp’a geniş ve basit entegrasyon ile Cardano ekosisteminin bir altyapı bileşeni olmayı hedefliyor.

Rosetta 1.8.0 sürümü

Öte yandan, Cardano güncellemelerinin paylaştığı Github verilerine göre yaklaşmakta olan Vasil protokol yükseltmesini destekleyen yeni Cardano Rosetta 1.8.0 yayınlandı. Rosetta, Cardano entegrasyonunu kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dizi araç ve özelliktir. Rosetta bir entegrasyon çerçevesi görevi görecek. Ayrıca Cardano’nun Vasil hard fork entegrasyonunu daha hızlı ve kolay hale getirecek.

Cardano geliştirici topluluğu yeni zirvelere ulaşıyor

ADAtainment’a göre, Cardano geliştirici portalının Github deposunda 600 fork var. Bu da gelişimine daha fazla geliştiricinin katkıda bulunduğunu gösteriyor. Ayrıca Cardano Developer Portal’ın Cardano ana ağında yapılabilecek her şeyi kapsadığını belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, Cardano’nun geliştirme faaliyeti son aylarda arttı. Bu da ekiplerin uzun vadeli yol haritasına bağlı kaldığını gösteriyor.

Haftanın Polygon haberleri

GK8 ve Polygon işbirliği

Bir diğer haberde, üst düzey bir kripto saklama platformu olan GK8, Polygon (MATIC) ile stratejik bir ortaklığın ayrıntılarını yayınladı. Raporlara göre, ortaklık hızla büyüyen Web3 ekosistemine kolay erişimi kolaylaştıracak. Bu, aynı zamanda birinci sınıf güvenlik sağlarken uygun maliyetli bir şekilde yapılacaktır. Ayrıca ortaklık, MATIC sahiplerinin portföylerini doğrudan GK8 platformundan yönetmelerini mümkün kılacaktır. Ayrıca, onlara GK8 çözümünün birinci sınıf güvenliğini sağlar. Diğer yandan GK8, borsalar, bankalar ve diğer emanetçiler gibi platformlar tarafından yönetilen dijital varlıkları korumak için tasarlanmış, hacklenmeyen patentli bir teknolojidir.

Polygon Studios ve PolygonPets’i ortaklığı

Polygon şu anda Web3 ekosistemindeki ana oyunculardan biridir. Bu arada, PolkaPets ile son ortaklığı bu gerçeği daha da doğrulamaya yardımcı oluyor. PolkaPets ile ortaklık, benzersiz PolygonPets karakterlerinin piyasaya sürülmesini kolaylaştıracak. PolygonPets ayrıca topluluğun Polygon ekosistemine katılımını artırmaya yardımcı olacaktır.

Marc Boiron, Polygon ekibine katıldı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Marc Boiron artık Polygon’un yeni Baş Hukuk Görevlisi oldu. Boiron özellikle, Phelps & Philips, FisherBroyles ve Manatt gibi en iyi firmalarda blockchain ve menkul kıymetler ortağı olarak deneyime sahip tanınmış bir kripto emektarıdır. Polygon ekibine katılarak, tüm Polygon ekosistemi için çok yönlü yasal ve düzenleyici uyumlu bir yapı oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Cercle X ile Polygon ortakları

Polygon, Cercle X ile ortak olduğu için iklim dostu kalma konusundaki ilgisini yeni zirvelere taşıyor. Cercle X, atık yönetimini dijitalleştirmeye odaklanan dünyanın ilk dApp’idir. Bununla birlikte atık yönetimi dApp’i Polygon’da başlayacak.

Polygon ekosisteminde en çok kazananlar

17 Ağustos 2022 itibariyle 24 saatlik bir süre içinde Poligon’da en çok kazananlardan bazıları şunlardır:

  • Barn Bridge – DeFi risk yönetimi platformu, %17,2’lik bir fiyat artışı kaydetti.
  • Yearn Finance – DeFi protokolü %4,1 fiyat artışı sağladı.
  • API3 – Bir web 3 API ekonomisi DAO, %3,8 fiyat artışı kaydetti.
  • UMA Protokolü – Optimistic Web3 oracle de %3.4’lük bir fiyat artışı kaydetti.
  • Golem Network – Aynı zamanda %1.3’lük fiyat endeksi artışıyla Polygon’da en çok kazananlardan biriydi.
  • Diğer en iyi Poligon kazanımları şunları içerir: Ankr, Cartesi, Unifi Protokolü, Augur, vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.