Bakan Varank Polin Waterparks’ı ziyaret etti

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, ziyarette şirketin çalışmalarına ait bilgi alan Varank, burada geliştirilen eserleri inceledi.

Şirketin alanında “dünyanın en iyisi” olduğuna dikkati çeken Varank, Polin Group’un iş hayatına kompozit imalat üretimiyle başlamış bir firma olmasına karşın daha sonra cümbüş kesiminde su parkları, kaydıraklar, akvaryumlar inşa etmeye başladığını söyledi.

Şirketin anahtar teslim su parkları inşa etmesinin yanı sıra kendi parklarını da işlettiğini vurgulayan Varank, “Eğlence dalına her geçen gün dünyada talep artıyor. Dünyada tematik parklardan ‘roller coaster’lara kadar farklı alanlarda dijital teknolojileri de içinde barındıran farklı cümbüş parkları yapılıyor. Su parkları da bunların en değerlilerinden biri. Su parklarını kompozit teknolojisinde yaşanan gelişmelerle birlikte artık çok farklı formda üretip tasarlamak mümkün” dedi.

Varank, Polin Group’un kendi Ar-Ge ve tasarım merkezleriyle dünyada 110’dan fazla ülkeye bu tip parkları tasarlaması, üretmesi, bunları gidip oralarda kurması ve işletmesinin katma bedelli üretim açısından kıymetli bir çaba olduğunu vurguladı.

”Polin Group Bakanlığımız takviyeli Ar-Ge merkezine sahip”

Cümbüş dünyasında su parklarına büyük bir talebin olduğunu söyleyen Varank, “Hem bu pazarın büyüklüğü hem de Türkiye’den bir firmanın bu türlü güçlü bir markayla pazarda yer tutmuş olması bizim açımızdan çok değerli” diye konuştu.

Varank, Bakanlık olarak katma kıymetli üretime çok değer verdikleri ve Ar-Ge’den itibaren dayanaklar sağladıklarının altını çizerek, şunları söyledi:

“Polin Group, Bakanlığımız takviyeli Ar-Ge merkezine sahip. Tasarım merkeziyle ilgili müracaatları da bedellendiriliyor. Kendi mühendislerimizin, teknisyenlerimizin, tasarımcılarımızın bu işleri en başından itibaren tasarlayıp, üretip, dünyaya ihraç etmesi inşallah bölümün öteki oyuncularına da örnek olur. Polin Group, su parkı alanında dünyanın bir numarası.

Türkiye’nin verdiği dayanaklarla, bilhassa Turquality dayanaklarıyla, yurt dışında önemli işler yapıyor. Burayı ziyaret etmiş ve standartları yüksek bir tesisi görmüş olmaktan şad oldum. Önümüzdeki periyotta katma bedelli her alanda olduğu üzere cümbüş kesiminde de firmalarımızı desteklemeye devam edeceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.