Bakan Kurum’dan ‘Atatürk Havalimanı’ tartışmasına yönelik açıklama

Son dakika haberi!

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yıkımına başlanan Atatürk Havalimanı‘nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum’un konuşmasından öne çıkanlar:

”Koro halinde birebir türküyü söylüyorlar. Biz onlara karşın tehdit, telaffuzlarına karşın, milletimizin talepleri, istekleri doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz.

İşte Atatürk’ün bize emanet ettiği bütün eserler buradalar, korunuyorlar. Dünyadaki örneklerine baktığımızda gelişmiş tüm ülkelerde kentin içinde kalmış havalimanlarıyla karşılaşmıyoruz. Gelişmiş ülkelere baktığınızda kentin içinde havalimanı yok. 2018 yılında Atatürk Havalimanı‘nın İstanbul Havalimanı‘na taşınmasıyla birlikte buradaki trafik yoğunluğunun azaldığı görülüyor.

”İFTİRA ATIYORLAR”

Sıkıntı etraf, tabiat sıkıntısı değil. İftira attıklarını görüyoruz. Problem AK Parti’nin yaptığı proje olunca tenkitlere maruz kalıyoruz.

İstanbul bir sarsıntı merkezi mümkün bir afet durumunda toplanma merkezi haline gelecek. Millete verdikleri kelamları tutmadıkları için bu projeleri anlayamazlar. Milletimiz her vakit iş bekler, proje bekler, eser bekler. Biz üretimimizle birlikte bu işleri yapmaya uğraş gösteriyoruz.

”AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ”

132 bin ağacımızı Atatürk Havalimanı’ndaki millet bahçemize dikeceğiz. İstanbul’un akciğeri olacak projeyi gerçekleştireceğiz. Biz bu noktada da hem etraf açısından hem tabiat muhafaza açısından projemizi yapmaya azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.