Amedspor taraftarına deplasman yasağı

DİYARBAKIR – Amedspor Kulübü, Şanlıurfaspor-Amedspor maçı için getirilen tarafta yasağına reaksiyon göstererek, “Deplasmanlarda uygulanan taraftar yasakları yalnızca kulübümüze uygulanan bir yasak değil, ülke futbolunun en büyük ayıbıdır” dedi.

Amedspor Kulübü, yasak kararını “Şanlıurfa Vilayet Spor Güvenlik Heyeti’nin 17.08.2022 tarihindeki 202208 sayılı kararı mucibince, 10.09.2022 tarihinde saat 19:00’da Şanlıurfa’da oynanacak olan Şanlıurfaspor-Amedspor 2. Lig Beyaz Küme 3. Hafta karşılaşması için Amedspor taraftarının stadyuma alınmaması kararı alınmıştır” formunda duyurdu.
Kulüp tarafından yapılan açıklamada,“Kararın bildirimine ait Şanlıurfaspor Lideri ve idaresi ile görüşülmüş, kendileri “kardeş iki kentimizin taraftarı ortasında hiçbir sorun ve sorun olmadığını ve birlikte centilmence maçı izlemek istediklerini” Şanlıurfa vilayetindeki kamu kurumu amirlerine iletmelerine karşın alınan yasak kararı kalkmamıştır” denildi.

‘FUTBOL TARAFTARLA GÜZELDİR’

Açıklamada, Amedspor Kulübü’nün yürütmeyi durdurma ve kararın iptali için süreç başlatıldığı belirtildi.
“Futbol taraftarla güzeldir” tabirinin yer aldığı açıklamada, şöyle denildi: “Buradan tüm spor kamuoyunun bilmesini isteriz ki, deplasmanlarda uygulanan taraftar yasakları yalnızca külübümüze uygulanan bir yasak değil, ülke futbolunun en büyük ayıbıdır ve bu yasaklar çığ üzere büyüyen bir Amedspor sevgisi etrafında taraftarımızla kenetlenmemizi sağlamaktadır.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.